Ataşehir Guide

Çocuklara özel eğlence alanları İstanbul’da!

 Haberler
  • Tarık Akay, İstanbul Maltepe Özel Mimoza Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Yıllardır, sektörde başarılarıyla adından söz ettiren Özel Eğitim Öğretmeni Tarık Akay; 2006 yılından bu yana özel eğitim alanında hizmet veren İstanbul Maltepe Özel Mimoza Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, Ocak 2018...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Bostancı Sahili ve Gün Batımı Ataşehir’e yakın olan, Bostancı sahili meşhur olan sahiller arasında olduğunu biliyorsunuzdur eminiz. Bostancı sahilinin en güzel taraflarından bir tanesi adalar manzarasıdır, gündüz olsun gece olsun oturup saatlerce izleyip hayran kalacağınız...
  • Nev Mekan : Kitap ve çayın birleştiği yer Üsküdar semtinde bulunan bu çok özel yer, Nev Mekan adını taşıyan bu mekan, içeriye girmenizle beraber ismi ile dekorasyonu sayesinde sizleri hızlıca tarihi bir yolculuk yaptıracaktır. Özellikle mekanın içerisi aslında...
  • Güzelcehisar Cafe: Anadolu yakasının göz bebeği Hangi mevsim olursa olsun İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası hepimizi mutlu etmekle birlikte güzelliği ile büyülüyor. Bir yere giderken hep onu ararız gözlerimizle, yemek veya çay/kahve içmek için mekan ararken onu...
  • Çikolata sevdalıları Anadolu yakasında! Anadolu yakasında çikolata tatlılarının en meşhur olan 3 mekanını sizler için tespit ettik, parmaklarınızı yiyecek kadar tatlı mı tatlı yemeğe doyamayacaksınız. Birincisine Çengelköy’de rastlarken, ikincisi Moda’da, üçüncüsü ise Kadıköy’ün çarşısının...
  • Emirgan ’da bir gün Yaz aylarının bir Pazar sabahın ilk saatlerindesiniz ve ne yapacağınıza karar vermediyseniz, sizin için bir rota düzenledik, hem keyif hem eğlence, hem kültür, hem dinlenme gününüz olsun diye sizleri Emirgan’a...
  • Ataşehir’de dolu dolu bir yaz okulu… Ataşehir’in sanatın gözdesi olan Yeditepe Kültür Sanat Evi yaz okulunu tekrar sizler için açıyor! Ataşehir’de, Kayışdağı mahallesinde bulunan Sibel Nançin’in kurduğu Sanat Evi yine bir yaz okulu canlandırmak üzere çocuklarınız...
  • MotherFest Suadiye Otel’de! MotherFest 28 Mayıs’ta Suadiye Otelde Anadolu yakasının tek anneler buluşması oluyor..  MotherFest anneleri birbirinden güzel markalarla, bloggerlarla buluşturuyor.  Etkinlikte anneler; canlı müzik, bir çok aktivite ve konusunun uzmanlarıyla bir arada...
  • Benim spor salonum : My Gym 1982’de Kaliforniya’da kurulan My Gym, basitçe, 13 yaşına kadar olan çocuklar için bir spor salonu. My Gym, çocukların zihinsel, fiziksel ve bilişsel gelişimini destekleyen sınıflar ve programlar sunar. Rekabet edici...

Çocuklara özel eğlence alanları İstanbul’da!

Çocuklara özel eğlence alanları İstanbul’da!

İstanbul’da çocuğumla hangi mekanlara gidebilirim?” diye düşünüyorsanız bu yazı tam size göre! İstanbul’da çocuklarla yapılacak birden fazla aktivite var. Sizin için hazırladığımız aktivitelerde hem siz hem de çocuklarınız çok eğlenecek. 

Bu sayımızda çocuğunuzla vakit geçirebileceğiniz 10 harika yeri derledik. Keyifle okumanız dileğiyle…

KidZania

KidZania akasya avm ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Anadolu yakasındaki yeni eğlence cumhuriyeti KidZania çocukları yeni mesleklerle tanışarak eğlenme imkanı sağlıyor. Böylelikle çocuklar eğlenirken öğrenme fırsatı buluyor.

KidZania’da 60’tan fazla Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Havacılık Akademisi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum vb. aktivite alanı yer alıyor. Çocuklar bu alanlarda kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun olan meslekleri seçebiliyor. “Doktor” ya da “İtfaiyeci” vb. meslekleri canlandırabiliyor.

Çocuklara seçtikleri meslekler konusunda bilgi vermek ve destek olmak için özel eğitim almış “Zupervizör”ler bulunuyor. Ayrıca 0-4 yaş çocuklara özel bir bölüm de mevcut.

Burayı ziyaret eden Pedagoglar, çocukların gerçek hayatı anlamaları ve geleceğe hazırlanmaları açısından KidZania’nın büyük bir öneme sahip olduğunu belirtiyor.

Adres: Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem / Üsküdar, İstanbul

Telefon: (0216) 428 6763

Vialand

VİALAND ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Avrupa yakası’nın eğlence rotası olan Vialand hem siz hem de çocuğunuz için eğlenceli ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir ortam.

Tema Park’tan Canlı Müze’ye, bowlingten 4D sinema gösterilerine kadar içinde farklı alternatifleri barındıran eğlence dünyasında çocuklarınızla güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Adres: Girne Cd, 34065 Eyüp / İstanbul

Telefon: 444 8 563

Minopolis Şehri

Minopolis Şehri ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Avrupa yakasında; 4-14 yaş aralığındaki tüm çocukların mesleklerle tanıştırıldığı gerçek bir şehrin simüle edilerek yaratıldığı bir ortam.

Çocuklar şehre girdiklerinde kariyer merkezinin destek ve yönlendirmesi ile polis, inşaat mühendisi, gazeteci, güzellik uzmanı gibi pek çok mesleği eğlenerek uygulayabilmekte; bu uygulama süreci de eğlence aktiviteleri ile desteklenmektedir.

Meslek edinme sürecinin ardından çalışıp para kazanmayı öğrenecekleri sistemle eğlence alanında çığır açan Minopolis Şehri; eğlencenin yanı sıra çocuk gelişimine katkısı ile de dikkat çekmektedir.

Adres: Marmara Forum AVM, Osmaniye Mahallesi, Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı, No:3 Bakırköy, İstanbul

Telefon: (0850) 850 25 25

Jurassic Land

Jurassic Land ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Forum İstanbul’da yer alan, dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land’de çocuklarınız için yepyeni bir aktivite alanı. Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu, 6 animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı ile Jurassic Land’de çocuğunuzla birlikte macera ve keyif dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Adres: Kocatepe Mah Şehir Parkı Cad./12. Sok. Forum İstanbul, Yıldırım/Istanbul 

Telefon: (0212) 640 80 88

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. Burada çocuklarınızı deniz canlılarıyla tanıştırabilir onlara hayvan sevgisini aşılayabilirsiniz.

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi No 93 Florya- İstanbul

Telefon: (212) 444 9 444

TurkuaZoo

TurkuaZoo ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Forum İstanbul’da bulunan bu alan oldukça dikkat çekiyor. Birbirinden ilginç, ürkütücü ve merak uyandırıcı deniz canlılarıyla dolu bu sualtı parkında çocuklarınızla gezinti yaparak keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Kocatepe Mah. P, Paşa Cad.34045, 34045 Bayrampaşa/İstanbul

Telefon: (0212) 640 2740

Kelebek Çiftliği

Kelebek Çiftliği ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Kelebeklerin bir günlük hikayelerine çocuklarınızla birlikte ortak olmaya davet eden bu mekanda kelebek nesillerini korumak ve kelebekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla değişik bir aktivite geçirebileceğiniz bir ortam arıyorsanız burayı ziyaret etmeniz de fayda var.

Adres: Fatih Sultan Caddesi, Zerzevatçıköy (Acarkent bitişiği) Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 319 52 53

Oyuncak Müzesi 

İstanbul Oyuncak Müzesi ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

İstanbul Oyuncak Müzesinde oyuncaklar eğlenceli ve akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Bu müzede 5 kat bulunmaktadır. Her katta girdiğiniz her odada farklı oyuncaklarla farklı bir macera yaşama imkanı ile karşılaşacaksınız. Müzenin her odası tiyatro sahnesi görünümünde tasarlanmıştır.  Bu dekor da sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. Büyüklere ve küçüklere hayatı anlatan bütün oyuncakların bulunduğu müzede; asker, polis, itfaiyeci, bebekler, arabalar, uzay araçları ve çeşitli oyuncaklardan oluşan 16 bölüm var. Uzay oyuncaklarının olduğu bölüme girdiğinizde başınızın üstünde yıldızlar yanıp sönerken, oyuncak trenler gerçek bir tren kompartımanının içinde sergileniyor. 

İstanbul Oyuncak Müzesi  ailenin tüm fertlerini kucaklamaktadır. Bu müzeyi; çocuklar kadar, çocukluğunu ve çocukluğunda ki oyuncakları ile anılarını tazelemek isteyen yetişkinler de  gezmelidir. 

Bu müzede ailenizle birlikte zaman geçirme ve ortak mutluluğu paylaşabilme imkanı bulacaksınız. Ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Adres: Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:15 Göztepe/ İstanbul

Telefon: (0216) 359 45 50-51

Snowpark 

Snowpark  ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Çocuklarına yaz aylarında dahil kar eğlencesini yaşatabileceğiniz bu mekanda kayak yapma keyfi, kar topu oynunları ve kar üzerinde futbol ve basketbol keyfi gibi eğlenceli aktiviteler düzenlenmektedir. Türkiye’nin ilk kapalı kayak ve kar oyunları merkezi olma özelliği taşıyan alan çocuklarınız keyifli bir etkinlik yapabilme fırsatı tanıyor.

Adres: Torium AVM, Saadetdere Mahallesi, E-5 Üzeri, Haramidere – İstanbul

Telefon: (0212) 699 90 50

Miniatürk

mİNİATÜRK ataşehir guide istanbulda çocukla gidilecek mekanlar

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin maketlerini göreceğiniz Miniatürk’te Anadolu ve çevresinde hüküm sürmüş her medeniyete yer vermeye özen gösterilmiştir. Miniatürk ile Antik Çağ’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı’ya ait izler Haliç kıyısına taşınmıştır.

Miniatürk’te, ziyaretçilerin keyifli zaman geçirmesini sağlamak için farklı ortamlar da tasarlanmıştır. 400 kişilik oturma kapasitesiyle amfi-tiyatro, Miniatürk’ü hatırlatacak hediyelik eşyaların satışa sunulduğu alışveriş merkezi, Türkiye-İstanbul Helikopter Simülasyon turu, küçük ziyaretçilerimize özel Miniland çocuk oyun alanı, Feribot, Gezi treni, Masal ağacı, Olimpiyat stadı, Satranç ve Labirent bu mekanlardandır.

Ziyaretçilerine masalsı bir ortam sağlayan Miniatürk’e mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz. Kısa bir süre içinde Türkiye’nin tarih turuna katılmak için bu müze sizleri bekliyor. Çocuklarınız ya da sevdiklerinizle hem eğlenceli vakit geçirmek hem de kültürel bir etkinlik gerçekleştirmek istiyorsanız Miniatürk’ü rotanıza eklemelisiniz.

Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi 34445 Sütlüce – Beyoğlu / İstanbul

Telefon: (0212) 222 28 82

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi