Something went wrong with the connection!

Ataşehir Guide

Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir.

 Haberler
  • Tarık Akay, İstanbul Maltepe Özel Mimoza Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Yıllardır, sektörde başarılarıyla adından söz ettiren Özel Eğitim Öğretmeni Tarık Akay; 2006 yılından bu yana özel eğitim alanında hizmet veren İstanbul Maltepe Özel Mimoza Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, Ocak 2018...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Bostancı Sahili ve Gün Batımı Ataşehir’e yakın olan, Bostancı sahili meşhur olan sahiller arasında olduğunu biliyorsunuzdur eminiz. Bostancı sahilinin en güzel taraflarından bir tanesi adalar manzarasıdır, gündüz olsun gece olsun oturup saatlerce izleyip hayran kalacağınız...
  • Nev Mekan : Kitap ve çayın birleştiği yer Üsküdar semtinde bulunan bu çok özel yer, Nev Mekan adını taşıyan bu mekan, içeriye girmenizle beraber ismi ile dekorasyonu sayesinde sizleri hızlıca tarihi bir yolculuk yaptıracaktır. Özellikle mekanın içerisi aslında...
  • Güzelcehisar Cafe: Anadolu yakasının göz bebeği Hangi mevsim olursa olsun İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası hepimizi mutlu etmekle birlikte güzelliği ile büyülüyor. Bir yere giderken hep onu ararız gözlerimizle, yemek veya çay/kahve içmek için mekan ararken onu...
  • Çikolata sevdalıları Anadolu yakasında! Anadolu yakasında çikolata tatlılarının en meşhur olan 3 mekanını sizler için tespit ettik, parmaklarınızı yiyecek kadar tatlı mı tatlı yemeğe doyamayacaksınız. Birincisine Çengelköy’de rastlarken, ikincisi Moda’da, üçüncüsü ise Kadıköy’ün çarşısının...
  • Emirgan ’da bir gün Yaz aylarının bir Pazar sabahın ilk saatlerindesiniz ve ne yapacağınıza karar vermediyseniz, sizin için bir rota düzenledik, hem keyif hem eğlence, hem kültür, hem dinlenme gününüz olsun diye sizleri Emirgan’a...
  • Ataşehir’de dolu dolu bir yaz okulu… Ataşehir’in sanatın gözdesi olan Yeditepe Kültür Sanat Evi yaz okulunu tekrar sizler için açıyor! Ataşehir’de, Kayışdağı mahallesinde bulunan Sibel Nançin’in kurduğu Sanat Evi yine bir yaz okulu canlandırmak üzere çocuklarınız...
  • MotherFest Suadiye Otel’de! MotherFest 28 Mayıs’ta Suadiye Otelde Anadolu yakasının tek anneler buluşması oluyor..  MotherFest anneleri birbirinden güzel markalarla, bloggerlarla buluşturuyor.  Etkinlikte anneler; canlı müzik, bir çok aktivite ve konusunun uzmanlarıyla bir arada...
  • Benim spor salonum : My Gym 1982’de Kaliforniya’da kurulan My Gym, basitçe, 13 yaşına kadar olan çocuklar için bir spor salonu. My Gym, çocukların zihinsel, fiziksel ve bilişsel gelişimini destekleyen sınıflar ve programlar sunar. Rekabet edici...

Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir.

Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir.

Kişisel imajınızı yönetmek;

Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda yeterli olsa da şimdilerde üniversite mezunu olmak, üzerinde konuşulmayan bir standart halini aldı.

Sadece işinizin gereğini yerine getirmek artık yeterli olmuyor ve  bu ortamlardaki kişisel iletişimizini de yönetminiz gerekiyor.  Yoğun iş ve  sosyal hayatı yönetmek, bulunduğunuz ortamlarda olmazsa olmazların başında geliyor.  Bu gibi durumlarda iz bırakabileceğiniz, dış görünümünüzün olmazsa olmazı makyajınız için profesyonel hizmet alabilirsiniz.  Size uygun makyaj ve güzellik önerileriyle bulunduğunuz ortamlarda öne geçebilir, fark yaratabilirsiniz.

Her ne kadar “güzel bakmak sevap” olsa da; güzel görünmek, karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek te profesyonellik gerektirir.

Size; imajınızı yönetebileceğiniz, güzelliğinizi  size uygun olacak şekilde tasarlayabileceğiniz, yüzünüzün ve vücudunuzun avantajlarını kullanarak fark yaratan  bir profesyoneli; Zeynep Semiz’i  tanıtmak istiyoruz.

 

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

-Çok mutlu, tipik bir çekirdek aile üyesiyim. Bize sunulan yaşamın her anını huzurlu ve sağlıklı geçirebilmenin önemini temel felsefe olarak benimsemiş bir kişiyim. Bu ilkeden hareketle kendi mutluluğumun yeterli olmayacağını, diğer insanları da mutlu etmenin gerekliliğini şiar edinmiş kişiyim.

İnsanların yüzünü güzelleştirme işine girmeniz nasıl oldu?

-Yaşam felsefem, insan ruhundaki güzelliklerin yüzlere yansıması gerektiğini gösterdi bana. Bu durum mesleğime belirlememde başka bir işte mutlu olamayacağım konusunda inancımı pekiştirdi.

 

 

Neden güzellik tasarım işini seçtiniz?

-Bugüne kadar aldığım aile, toplum, okul vb. eğitimlerde iyilik, güzellik ve esnetiğin birbirini tamamlayan unsurlar olduğunu öğrendim. Bu öğretiler, zaten güzel olan insan ruhunun bedene ve yüze yansıtılmasının çok keyif ve mutluluk verici bir iş olacağını işaret ediyordu. Dünyayı güzelliklerin kurtaracağını düşünmem bu mesleği seçmemi kaçınılmaz kılmıştı.

Güzellik Tasarımı işini önerir misiniz?

-Severek, büyük bir mutluluk ve coşkuyla yaptığım mesleğimi yine aynı duygularla, hakkını verebilecek herkese öneririm elbette.

Mesleğinize gereken değerin verildiğine inanıyor musunuz?

-Aslında bu konuyu çok fazlaca sorgulamıyorum. Daha ziyade mesleğimin değerini arttırabilmemin yollarını arıyorum. Yaptığım işte misafirlerimle aramda çok özel bir bağ oluşmakta. Burada kurulan bağdan çıkan değer ve sonuçlar tüm bakış açıları ve değerlerden çok daha önemli benim için.

Hedefinize ulaşırken çektiğiniz zorluklar neler oldu?

-Herkesin, her meslek grubunda yaşadığı zorluklardan daha fazla bir şey yaşadığımı söyleyemem. Karşılaştığım bazı zorlukları da mesleğe olan tutkumla, mesleki prensiplerimle almış olduğum eğitimlerle aşıp, yoluma ilk günkü heyecan ve çoşkumla devam ediyorum.

Sevdiğiniz mesleği mi yapmaktasınız, başka bir meslek düşündünüz mü?

-Çok farklı iş ve meslek edinme şansım olmasına rağmen, bilinçli olarak seçtiğim, istediğim mutlu olduğum bir işi yapıyorum.

 

Başarıya ulaşmak için ne tavsiye edersiniz?

-Her şeyden önce çok iyi bir mesleki eğitim. Bunun yanında olmazsa olmaz ikinci şart ise güçlü iletişim becerisi. Misafirlerinize verdiğiniz değer ve emekse başarının tamamlayıcısı.

Sizce ideal Güzellik Tasarımcısı nasıl olmalı? Özellikleri neler?

-Sürekli ideali kovalayıp, kendini geliştiren, çağı yakalayan biri olmalı. Yani asla yetinmemeli.

Güzellik sektöründe işler nasıl ilerliyor?

-Globalleşme ve teknolojik gelişmeler sektörümüzde çok hızlı gelişmeleri beraberinde getiriyor. Mesleğimin içinde yer aldığı sektörün, çağa en hızlı uyum sağlayanlardan olduğunu düşünüyorum.

Sektörün eksiklikleri neler?

-Merdiven altı ürünlerin kullanılması insan sağlığını tehdit ediyor. Bunlarla ilgili yasal düzenlemelerin gözden geçirilmesi ve hatta görsel, basın ve medya yoluyla kullanıcıların bilinçlendirilmesi, uyarılması gerekiyor.

Hangi yöntem ve teknikleri uyguluyorsunuz?

-Profesyonel makyaj

Kaş alımı

Usturayla kaş güçlendirme

Kirpik protezi

Kirpik perması

Kaş ve kirpik boyama

Kalıcı makyaj mikro pigmentasyon

Sizce güzellik tasarımında etik kurallar neler olmalı? Önerileriniz nelerdir?

-Etik, yaşamımın her dönem ve alanında benim için ilk sırada yer almıştır. Yapmış olduğum işte bu kuralın önemi bir kat daha artmaktadır. Misafirlerimizle aramızda oluşan bağdan kaynaklı bilgi alış-verişi kapı eşiğinden dışarı çıkmamalı ve konuşulduğu yerde bir daha ki buluşmaya kadar unutulmalıdır.

Zeynep Hanım’a sohbeti için teşekkür ediyoruz.

 

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi